SEEDING FOR SUNDAY'S GAMES WILL BE DONE
BY WIN/LOSS RECORD THEN RUN DIFFERENTIAL WITH A +/- 8 RUN MAX PER GAME
No Metal
Cleats on Temporary Mounds. (Lions and Noble Creek)
Please bring turf or tennis shoes.
Noble Creek
Park- Fields1-7 Beaumont California
(click link for map)
Lions Park in Banning-Fields
Upper, Lower and Big
(click link for map)
Beaumont High School - Varsity Field
(click link for map)
Banning High School-Fields
1&2
(click link for map) Enter Filed off of San Gorgonio
Parking is in the main
parking lot off of Westward Street
Banning, CA 92220
7th Street Park Yucaipa California
(click link for map)
12385 7th Street
Yucaipa, CA
Yucaipa High School JV
(click link for map)
(This address is different from the
HS address. It is about 100 yards east of the main entrance to the
HS, which is where entry gate is for baseball field.)
33002 Yucaipa Blvd
Yucaipa, CA
*****Other Local
Schools and Parks may be used
Run Charts -
8U,
10U,
11U,
12U,
13U,
14U,
15/16U,
18U
Note: ALL 2017
-10 and -8 Demarini Zen bats are NOT allowed, unless retooled by
the manufacturer, containing the new orange cap.
8U
8u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
4-game Guarantee |
Seed #1 - JGB - Enriquez |
Seed #2 - High Heat |
|
|
|
|
Saturday |
|
Time |
Gm # |
Noble Creek Park Field #4 |
11:00 AM |
1 |
(3)
Ruff Ryderz v JGB (13) |
12:55 PM |
2 |
(7)
Ruff Ryderz v High Heat (10) |
2:50 PM |
3 |
(13)
JGB v High Heat (0) |
|
|
|
Sunday |
|
Time |
Gm # |
Noble Creek Park Field #4 |
8:30 AM |
4 |
(0)
Ruff Ryderz v High Heat (0) |
10:25 AM |
5 |
(2)
Ruff Ryderz v JGB (17) |
|
|
|
|
|
|
1:15 PM |
6 |
Championship-- Noble Creek Park Field #4 |
(15) JGB v High Heat (1)
Champions - JGB |
9U
9u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1- California Baseball |
Seed #4 - Mac's Athletics |
Seed #2 - Shockers |
Seed #5 - Aces |
Seed #3 - Crush-Cook |
|
|
|
Saturday |
|
Time |
Gm # |
Noble Creek Park
Field #7 |
8:00 AM |
1 |
(13) Aces v Shockers (15) |
10:25 AM |
2 |
(8)
Aces v California Baseball (16) |
12:20 PM |
3 |
(15)
Shockers v Mac's Athletics (3) |
2:15 PM |
4 |
(15)
California Baseball v Crush (4) |
4:10 PM |
5 |
(13)
Mac's Athletics v Crush (14) |
|
|
|
Sunday |
|
Time |
Gm # |
Noble Creek Park
Field #7 |
8:00 AM |
6 |
(4)
Mac's Athletics v Aces (20) |
9:55 AM |
7 |
(14)
Shockers v Crush (1) |
11:50 AM |
8 |
(10) California Baseball v Aces (9) |
|
|
|
1:45 PM |
9 |
Championship--Noble Creek Park Field #7 |
(13)Shockers v
California Baseball (3)
Champions - Shockers |
10U
10u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1 - Mo Val Renegades |
Seed #5 - Ruff Ryderz |
Seed #2 - Monster Baseball |
Seed #6 - High Heat |
Seed #3 - PFA Hawks Gold |
Seed #7 - Stars & Spikes |
Seed #4 - Crush - Gruner |
|
|
|
Saturday |
|
Time |
Gm # |
Noble Creek Park
Field #5 |
8:00 AM |
1 |
(11)
Monster Baseball v Stars & Spikes (8) |
10:15 AM |
2 |
(10)
Monster Baseball v Crush (8) |
12:05 PM |
3 |
(1)
Stars & Spikes v Crush (11) |
2:00 PM |
4 |
(11)
PFA Hawks Gold v High Heat (2) |
3:50 PM |
5 |
(4)
PFA Hawks Gold v Mo Val Renegades (6) |
5:45 PM |
6 |
(6)
High Heat v Ruff Ryderz (8) |
7:35 PM |
7 |
(15)
Mo Val Renegades v Ruff Ryderz (5) |
Sunday |
|
|
Time |
Gm # |
Noble Creek Park
Field #5 |
Gm # |
Noble Creek Park
Field #6 |
8:00 AM |
9 |
(17)
Crush v Ruff Ryderz (3) |
8 |
(4)
High Heat v Stars & Spikes (6) |
9:55 AM |
10 |
(12)
PFA Hawks Gold v Stars & Spikes (1) |
|
|
11:50 AM |
11 |
(11) Mo Val Renegades v Crush (1) |
|
|
1:45 PM |
12 |
(13) Monster Baseball v PFA Hawks Gold (7) |
|
|
3:40 PM |
13 |
Championship--Noble
Creek Park Field #5
(7) Mo Val Renegades
v Monster Baseball (21)
Champions - Monster Baseball |
11U
11u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1 - High Heat |
Seed #5 - Stars & Spikes |
Seed #2 - Beaumont Bruins |
Seed #6 - Ruff Ryderz |
Seed #3- GBG IE |
Seed #7 - Outlaws |
Seed #4 - Crush - Lopez |
|
Saturday |
|
Time |
Gm# |
Lions Park
Small Field |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #3 |
8:30 AM |
1 |
(6)
Beaumont Bruins v GBG IE (5) |
|
|
10:25 AM |
2 |
(27)
Beaumont Bruins v Outlaws (0) |
|
|
12:20 PM |
3 |
(13)
GBG IE v Outlaws (0) |
|
|
2:00 PM |
|
|
4 |
(21)
High Heat v Stars & Spikes (2) |
3:50 PM |
|
|
5 |
(17)
High Heat v Ruff Ryderz (1) |
5:45 PM |
|
|
6 |
(7)
Stars & Spikes v Crush (3) |
7:35 PM |
|
|
7 |
(3)
Ruff Ryderz v Crush (7) |
Sunday |
|
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #3 |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #2 |
8:00 AM |
8 |
(18)
Ruff Ryderz v Outlaws (4) |
9 |
(6)
Crush v Star & Spikes (5) |
9:55 AM |
10 |
(12)
GBG IE v Ruff Ryderz (6) |
|
|
11:50 AM |
11 |
(8) High Heat v Crush (7) |
|
|
1:45 PM |
12 |
(5) Beaumont Bruins v GBG IE (17) |
|
|
3:40 PM |
13 |
Championship--Noble Creek Park Field #3
(4) High Heat v
GBG IE(3) Champions -
High Heat |
12U
12u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1 - California Baseball Navy |
Seed #6 - Desert Bees |
Seed #2 - High Heat |
Seed #7 - Mac's Athletics |
Seed #3 - Riverside Punishers |
Seed #8 - Banning Gloves |
Seed #4 - Crush |
Seed #9 - Rialto Rancheros |
Seed #5 - Express |
|
Saturday |
|
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #2 |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #3 |
8:00 AM |
1 |
(11)
Desert Bees v Mac's Athletics (6) |
2 |
(13)
Crush v Banning Gloves (0) |
10:15 AM |
3 |
(2)
Desert Bees v High Heat (10) |
4 |
(8)
Crush v Riverside Punishers (12) |
12:05 PM |
5 |
(1)
Mac's Athletics v High Heat (18) |
6 |
(1)
Banning Gloves v Riverside Punishers (11) |
2:05 PM |
7 |
(21)
Express v Rialto Rancheros (5) |
|
|
4:00 PM |
8 |
(1)
Express v California Baseball Navy (16) |
|
|
6:06 PM |
9 |
(2)
Rialto Rancheros v California Baseball Navy (17) |
|
|
Sunday |
|
Silver Bracket |
Time |
Gm# |
Lions Park
Small Field |
9:00 AM |
10 |
(11)
Mac's Athletics v Banning Gloves (8) |
10:55 AM |
11 |
(12)
Desert Bees v Rialto Rancheros (3) |
12:50 PM |
12 |
Silver Championship--Lions Park Small
Field
(11) Mac's Athletics v
Desert Bees (15)
Champions - Desert Bees |
Sunday |
|
Gold Bracket |
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #2 |
9:55 AM |
13 |
(10)
Crush v Express (0) |
11:50 AM |
14 |
(4)
High Heat v Riverside Punishers (14) |
1:45 PM |
15 |
(5) California Baseball Navy v Crush (4) |
3:40 PM |
16 |
Gold Championship--Noble Creek Park Field
#2
(16) Riverside
Punishers v
California Baseball Navy (9)
Champions - Riverside Punishers |
13U
13u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1 - Prime Baseball |
Seed #7 - Dirtbags |
Seed #2 - Cali Warriors |
Seed #8 - Team Baseball Academy |
Seed #3 - Stars & Spikes |
Seed #9 - Redlands Rebels |
Seed #4 - Crawdads |
Seed #10 - Banning Gloves |
Seed #5 - Ruff Ryderz |
Seed #11 - YTB Nationals |
Seed #6 - GPA Athletics |
|
|
|
Saturday |
|
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #1 |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #6 |
7:45 AM |
1 |
(7)
Cali Warriors v Banning Gloves (1) |
2 |
(10)
GPA Athletics v Stars & Spikes (10) |
10:15 AM |
3 |
(15)
Cali Warriors v YTB Nationals (2) |
4 |
(5)
GPA Athletics v Redlands Rebels (5) |
12:15 PM |
5 |
(1)
Banning Gloves v Prime Baseball (35) |
6 |
(14)
Stars & Spikes v Team Baseball Academy (12) |
2:15 PM |
7 |
(0)
YTB Nationals v Prime Baseball (13) |
8 |
(2)
Redlands Rebels v Crawdads (9) |
4:15 PM |
|
|
9 |
(8)
Team Baseball Academy v Menifee Dirtbags(7) |
6:16 PM |
|
|
10 |
(5)
Crawdads v Ruff Ryderz (8) |
8:15 PM |
|
|
11 |
(14)
Menifee Dirtbags v Ruff Ryderz (13) |
|
|
|
|
|
Sunday |
|
Silver Bracket |
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #6 |
10:00 AM |
12 |
(7)
Banning Gloves v YTB Nationals (9) |
12:00 PM |
13 |
(11)
Team Baseball Academy v Redlands Rebels (1) |
2:00 PM |
14 |
(1)
Dirtbags v YTB Nationals (9) |
4:00 PM |
15 |
Silver Championship--Noble Creek Park
Field #6
(8) Team Baseball Academy v YTB Nationals
(19)
Champions - YTB Nationals |
Sunday |
|
Gold Bracket |
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #1 |
8:00 AM |
16 |
(8)
Stars & Spikes v GPA Athletics (7) |
10:00 AM |
17 |
(13)
Crawdads v Ruff Ryderz (3) |
12:00 PM |
18 |
(8) Cali Warriors v Stars & Spikes (6) |
2:00 PM |
19 |
(13) Prime Baseball v Crawdads (3) |
4:00 PM |
20 |
Gold Championship--Noble Creek Park Field
#1
(7) Cali Warriors v
Prime Baseball (13)
Champions - Prime Baseball |
14U
14u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1 - Diamond Kings |
Seed #10 - Next Level Athletics |
Seed #2 - KBA Storm |
Seed #11 - JG Baseball |
Seed #3 - Prime Baseball |
Seed #12 - Rc Bulldogs |
Seed #4 - ZT Elite IE |
Seed #13 - Banning Gloves |
Seed #5 - Stars & Spikes |
Seed #14 - Redlands Pride |
Seed #6 - GBG IE |
Seed #15 - Riverside Baseball Club |
Seed #7 - Crush Baseball |
Seed #16 - High Heat |
Seed #8 - Ruff Ryderz |
|
Seed #9 - Desert Bees |
|
Time |
Gm# |
Lions Park
Big Field |
Gm# |
7th Street Park
Yucaipa |
8:00 AM |
1 |
(3)
Desert Bees v GBG IE (7) |
|
|
10:10 AM |
2 |
(10)
Desert Bees v Crush (9) |
3 |
(7)
Stars & Spikes v Ruff Ryderz (3) |
12:20 PM |
4 |
(4)
Crush v GBG IE (3) |
5 |
(11)
Stars & Spikes v Riverside Baseball (4) |
2:30 PM |
7 |
(1)
Next Level Athletic v Diamond Kings (14) |
8 |
(6)
Ruff Ryderz v Redlands Pride (3) |
4:40 PM |
11 |
(4)
Next Level Athletics v Banning Gloves (1) |
12 |
(2)
Riverside Baseball v KBA Storm (12) |
6:50 PM |
15 |
(10)
Diamond Kings v Banning Gloves (0) |
16 |
(0)
Redlands Pride v KBA Storm (13) |
Time |
Gm# |
Noble Creek Park
Field #1 |
Gm# |
Beaumont HS
Varsity |
2:30 PM |
|
|
6 |
(7)
JG Baseball v RC Bulldogs (6) |
4:40 PM |
9 |
(4)
High Heat v Prime Baseball (16) |
10 |
(3)
JG Baseball v ZT Elite IE (10) |
6:50 PM |
13 |
(1)
RC Bulldogs v Prime Baseball (10) |
14 |
(13)
ZT Elite IE v High Heat (3) |
Sunday |
|
Bronze Bracket |
Time |
Gm# |
Yucaipa HS
JV |
8:30 AM |
17 |
(2)
Redlands Pride v Riverside Baseball Club (1) |
10:40 AM |
18 |
(1)
Banning Gloves v High Heat (9) |
12:50 PM |
19 |
Bronze Championship--Yucaipa HS JV
(0) Redlands Pride v High Heat (6)
Champions - High Heat |
Sunday |
|
Silver Bracket |
Time |
Gm# |
Lions Park
Big Field |
8:00 AM |
20 |
(3)
Desert Bees v RC Bulldogs (2) |
10:10 AM |
21 |
(0)
Next Level Athletics v JG Baseball (10) |
12:20 PM |
22 |
(10)
Ruff Ryderz v Desert Bees (3) |
2:30 PM |
23 |
(2) Crush v JG Baseball (0) |
4:40 PM |
24 |
Silver Championship--Lions Park Big Field
(14) Ruff Ryderz v Crush (5)
Champions - Ruff Ryderz |
Sunday |
|
Gold Bracket |
Time |
Gm# |
Beaumont HS
Varsity |
8:00 AM |
25 |
(15)
Prime Baseball v GBG IE (2) |
10:10 AM |
26 |
(7)
ZT Elite IE v Stars & Spikes (5) |
12:20 PM |
27 |
(3)
KBA Storm v Prime Baseball (4) |
2:30 PM |
28 |
(8) Diamond Kings v ZT Elite IE (5) |
4:40 PM |
29 |
Gold Championship--Beaumont HS Varsity
(8) Prime Baseball v
Diamond Kings (1)
Champions - Prime Baseball |
15/16U
15/16u Schedule |
Engine 57 Memorial Tournament |
Seed #1 - So Cal Shockers |
Seed #7 - Ruff Ryderz |
Seed #2 - Crush |
Seed #8 - Next Level Athletics |
Seed #3 - Mac's Athletics |
Seed #9 - Canes SB |
Seed #4 - Desert Outlaws |
Seed #10 - Banning Gloves |
Seed #5 - IE 66ers |
Seed #11 - Blackhawks |
Seed #6 - Riverside Punishers |
Seed #12 - East LA Athletics |
|
|
Saturday |
|
Time |
Gm# |
Banning HS
Varsity |
Gm# |
Banning HS
JV |
8:00 AM |
1 |
(4)
Desert Outlaws v Canes SB (3) |
2 |
(1)
Next Level Athletics v Blackhawks (0) |
10:20 AM |
3 |
(7)
Desert Outlaws v Riverside Punishers (6) |
4 |
(3)
Next Level Athletics v So Cal Shockers (6) |
12:40 PM |
5 |
(4)
Canes SB v Riverside Punishers (11) |
6 |
(0)
Blackhawks v So Cal Shockers (11) |
3:00 PM |
7 |
(8)
Ruff Ryderz v Banning Gloves (3) |
8 |
(2)
Crush v IE 66ers (1) |
5:20 PM |
9 |
(5)
Ruff Ryderz v Mac's Athletics (8) |
10 |
(13)
Crush v East LA Athletics (2) |
7:40 PM |
11 |
(4)
Banning Gloves v Mac's Athletics (9) |
12 |
(10)
IE 66ers v East LA Athletics (0) |
|
|
|
|
|
Sunday |
|
Silver Bracket |
Time |
Gm# |
Banning HS
JV |
8:00 AM |
13 |
(3)
Canes SB v East LA Athletics (12) |
10:20 AM |
14 |
(10)
Banning Gloves v Blackhawks (3) |
12:40 PM |
15 |
(13) Next Level Athletics v East LA Athletics (0) |
3:00 PM |
16 |
(11)
Ruff Ryderz v Banning Gloves (0) |
5:20 PM |
17 |
Silver Championship--Banning HS JV
(5) Next Level Athletics v Ruff Ryderz (7)
Champions - Ruff Ryderz |
Sunday |
|
Gold Bracket |
Time |
Gm# |
Banning HS
Varsity |
8:00 AM |
18 |
(0)
Mac's Athletics v Riverside Punishers (10) |
10:20 AM |
19 |
(4)
Desert Outlaws v IE 66ers (5) |
12:40 PM |
20 |
(14) Crush v Riverside Punishers (4) |
3:00 PM |
21 |
(5) So Cal Shockers v IE 66ers (7) |
5:20 PM |
22 |
Gold Championship--Banning HS Varsity
(13) Crush v
IE 66ers (0) Champions
- Crush |
|